HAKKIMIZDA

KİBANA TARIM

Kibana Tarım olarak, faaliyetlerimize Manisa'nın Köprübaşı ilçesinde 2009 yılında, şirketin adına ilham veren raz, BAdem ve NArın yanına cevizi de ekleyerek başladık. Bugün 1000 dönüme yaklaşan arazimizde bu ürünlerin yanına lavanta, susam ve arıcılık ürünlerini ekledik.

Tüm bu ürünlerin üretim sürecinde ve üretim sonrasında ürünlerimizi tüketen sevgili dostlarımızın memnuniyeti kadar sağlığını da önemsemekteyiz.

Bilinçli, duyarlı ve sürdürülebilir bir tarımsal üretim yaklaşımını ön planda tutarak gerçekleştirdiğimiz üretimin kalitesini, 2014 yılından beri muhtelif ürünler de İTU (İyi Tarım Uygulamaları) ve GlobalGAP sertifikaları ile belgelendirmekteyiz.

ÜRETİM ANLAYIŞIMIZ


sertifikalarımız
Ürettiğimiz ürünlerin sağlıklı olmasına büyük önem veriyoruz. Ürettiğimiz ürünlerlerde, yanlışlığı bilinmesine rağmen piyasada artık normal kabul edilen birçok uygulamayı yapmamayı, bu konuda gelen taleplere karşı direnmeyi bir şirket prensibi olarak görüyoruz.

Benzer şekilde sağlık açısından önemli olduğunu düşündüğümüz birçok uygulamayı yasaların koyduğu kıstas ve kriterlerin ötesinde uyguluyoruz. Örneğin, hasat dönemi yaklaşırken yasaların izin verdiği son tarihten çok daha önce ilaç kullanımını sonlandırıyoruz.

Benzer şekilde ürünün kalitesine bir katkısı bulunmayan, sadece görselliği hizmet eden ancak ürünü doğallıktan uzaklaştıran uygulamalardan uzak duruyoruz. Bu yaklaşımımızdan dolayı, ballarımızda şeker, ürünlerimizde hormon veya gıda boyası bulunmuyor.

Sürdürülebilir tarım ilkelerini uygularken aynı zamanda planlı, ölçümlenebilir ve takip edilebilir bir üretim yönetimi benimsiyoruz. Üretim kalitemizi belgeleyen sertifikalara yandaki linkten ulaşabilirsiniz.